Drobečková navigace

Krajské nominační kolo v TFA

Zpět

V neděli 18. září 2022 proběhlo Krajské nominační kolo na MČR TFA, závod se uskutečnil v rámci 9. kola Pražské a Středočeské ligy TFA. Závod se konal na hřišti ve Starém Kolíně. Celkem se na start postavilo 85 závodníků v 8 kategoriích. Trať byla rozdělena do 4. úseků. Na prvním úseku se roztahovali a motali hadice. Na druhém úseku byl hammer box, proběhnutí s kanystrem tunelem, transport figuríny a 3m bariéra. Na třetím úseku se stavěli žebříky a vytahovalo břemeno na lešení. Čtvrtý úsek byl běh na 200m se dvěma hadicemi B. Dorostenci, dorostenky a ženy měli trať mírně upravenou oproti mužům. Závod odstartoval v 10:00 a po sedmi minutových intervalech startovala vždy dvojice závodníků. Závod proběhl hladce bez žádného zpoždění a vyhodnocení proběhlo v 16 h. Za KSH Středočeského kraje předávala ceny náměstkyně starosty KSH a starostka OSH Kolín paní Kamila Havlínová, za SDH Starý Kolín starosta SDH Pavel Chovančík a náměstek starosty SDH Petr Miksa. Za Okres Kolín se na start postavily 2 ženy a 3 muži z SDH Starý Kolín. Za Středočeský kraj se na MČR TFA, které proběhne 1. 10. 2022 ve Štramberku, nominovali 2 ženy Adéla Šaňková a Aneta Vajnerová, za muže Tomáš Sirotek, Marek Kratochvíl, Jiří Roušal, Martin Štochl a Jan Ráž. Soutěž o putovní pohár starosty KSH vyhrál s nejrychlejším časem ze Středočechů Tomáš Sirotek.

V kategorii žen se na 10. místě umístila Nela Bížová, na 5. místě Hana Martínková. V kategorii muži 18+ se na 11. místě umístil Martin Nekolný, na 10. místě Martin Vokatý a na 9. místě Vítek Buchtík.

Velké poděkování patří technické četě a organizačním pracovníkům z SDH Klučov, Mančice, Červený Hrádek a Starý Kolín. Poděkování také patří časomírám, z okresu Mělník SDH Cítov, z okresu Kutná Hora SDH Uhlířské Janovice a z okresu Kolín SDH Kostelec nad Černými lesy, rozhodčím ze Středočeského kraje a kraje Vysočina a také Pražské a Středočeské lize TFA za zapůjčení překážek.

Za SDH Starý Kolín se na přípravách, samotné akci a úklidu po, zúčastnilo celkem 43 lidí: Beneš Josef, Bížová Nela, Boura Tomáš, Buchtík Vít, Chovančík Pavel, Chovančíková Hana, Klejzar Vladimír, Kratochvílová Anežka, Kratochvílová Petra, Kratochvíl Dušan, Ludra Pavel, Ludrová Tereza, Ludrová Laura, Martínková Barbora, Martínková Hana, Martínková Petra, Melena Ctirad, Melena Jan, Miksa Petr, Miksová Hana, Morong Luděk, Bublová Lucie, Mykytyuk Karina, Nekolný Martin, Kozlík Petr, Šůchová Hana, Slabá Jitka, Slabý Vladimír, Spitzer Ondřej, Spitzer Josef, Spitzerová Marie, Honcová Klára, Šejna Karel, Teichmanová Nina, Teichmanová Klára, Teichmanová Beáta, Teichman Jan, Thürich Lukáš, Vokatý Martin, Volejníková Marie, Mrázková Iva, Mrázek Jiří, Gáboš Jan.